Autorzy

Autorzy

Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wrocławska pisarka, zwana przez swoich czytelników dilerką emocji. Autorka ponad 40 bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks romansu, dramatu i sensacji. Jej książki są hitami wśród czytelników ceniących akcję, emocje i miłość. Do tej pory sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy. Kultowa powieść Molly ukaże się w marcu 2022 roku w czeskim wydawnictwie Knihy Dobrovský. Została także wydana jako serial audio, który z miejsca stał się bestsellerem i został nominowany do nagrody BEST AUDIO Empik Go. Autorka kocha zwierzęta, na licznych spotkaniach autorskich prowadzi akcję „Karma zamiast kwiatka”.

Anna Szafrańska

Autorka bestsellerowej serii PInk Tattoo oraz trylogii Spragnieni. Na swoim koncie ma ponad dwadzieścia tytułów, w tym cztery książki wydane pod pseudonimem. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na wydziale prawa, ma także przygotowanie pedagogiczne. Prywatnie miłośniczka książek Jane Austin, sióstr Brontë oraz wszelkich adaptacji filmowych ich twórczości. Właścicielka dwóch psów – Jaxa i Pelego. Mieszka pod Poznaniem, ale ogromnym uczuciem darzy Wrocław. Pisanie traktuje jako spełnienie marzeń i drogę życiową. Ciekawostka: ma dwukolorowe oczy.

Magdalena Łoniewska

Magdalena Łoniewska, rodowita wrocławianka. Od lat zajmująca się cosplayem, prowadzi aktywnie konto na Tik Toku i Instagramie, gdzie prezentuje swoje kreacje. Ukończyła naukę na kierunku charakteryzacji teatralno-filmowej w Poznaniu. Kocha książki Dymitra Gluchovskiego, Stephena Kinga. Powieść „Kiedy nadejdzie burza” była jej debiutem literackim, a także wielką przygodą, gdyż tę książkę napisała ze swoją mamą, znaną pisarką, Agnieszką Lingas-Łoniewską. Obiecuje, że to dopiero początek jej drogi literackiej.

Katarzyna Muszyńska

Autorka głównie powieści fantastycznych. Swoją karierę pisarską rozpoczęła od wydania osadzonych w świecie Płaskowyżu „Tajemnicy Avinionu” i „Buntu”. W 2020 roku ukazała się jej trzecia powieść „Zielarka”, a rok później „Karczmarka”. Rodowita bydgoszczanka, absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Większość swojego życia zawodowego spędziła w bydgoskich redakcjach, obecnie swoją kreatywność wykorzystuje na co dzień jako specjalistka ds. marketingu.

Kinga Tatkowska

Wychowała się w niewielkiej miejscowości u podnóża Gór Złotych. Obecnie mieszka pod Warszawą. Słucha muzyki rockowej, a jej faworytem niezmiennie pozostaje Bon Jovi. Od kilkunastu lat jest wegetarianką. Uwielbia gotować i poznawać nowe smaki. Panicznie boi się pająków. Podczas pisania chce, żeby bohaterowie ją zaskakiwali, bo spisywanie z głowy jedynie samych zaplanowanych wcześniej zdań jest nudne. Jest autorką książki „Szukając tego”.

Agnieszka Karecka

Mieszkanka Dzierżoniowa. Z wykształcenia nauczyciel. Jej pasją jest nie tylko praca z dziećmi i młodzieżą, od których czerpie ogrom inspiracji, ale także książki. Jako młoda mama odnalazła w sobie pasję do pisania. Zadebiutowała powieścią fantasy „Po drugiej stronie jeziora”. W życiu kieruje się mottem „Dla umysłu nie istnieją ograniczenia, poza tymi, które samodzielnie uznamy za prawdziwe” (Napoleon Hill).

Michalina Kowolik

Michalina Kowolik

Michalina Kowolik jest przede wszystkim mamą kochającą piec czekoladowe babeczki swoim dwóm małym mężczyznom – nawet o szóstej rano. Kocha serial Przyjaciele, spokój, ciszę i książki, dzięki którym może przenieść się do innego świata. W wolnych chwilach – kiedy nie czyta i nie pisze – uwielbia spacerować razem ze swoimi chłopakami, a także sięgać po druty lub szydełko i próbować coś dziergać, słuchając przy tym audiobooka lub oglądając serial. Zaczęła pisać w gimnazjum. Najpierw powstały wiersze, które później stały się dla niej lekarstwem na złamane serce oraz pozwoliły przetrwać nagłą śmierć taty. Dzięki przelewaniu emocji i uczuć na papier czuła się lepiej. Swoją pierwszą krótką powieść napisała, gdy jej serce zostało zdeptane, a związek, który chciała stworzyć, runął, zanim jeszcze się zaczął. Stworzyła ją, aby się oczyścić i pozwolić sobie ruszyć dalej. I to był początek pisania, od którego nie chce i nie może się już uwolnić. Z każdą kolejnym zdaniem swej nowej powieści Michalina Kowolik czuje, że robi to, co naprawdę kocha i czym chce się podzielić z innymi.

Natalia Nowak-Lewandowska

Kiedyś księgowa, recenzentka, dzisiaj pisarka, z zawodu psychoterapeuta dziecięcy. Autorka licznych powieści obyczajowych. Rozkochana w prozie brytyjskiej, opiekunka dwóch szalonych kotów - Henryka i Haliny. W czasie wolnym biega, praktykuje jogę i trenuje siłowo. Lubi snuć opowieści - a jeszcze bardziej ich słuchać.

To może być miejsce dla Ciebie